Poslední příspěvky:

Facebook »

Poslední tweety:

areal_moninec: Na #Monínec dorazilo #snowfactory! Letos na sněhu už od 26. 10.! https://t.co/TFitxH9XxU

areal_moninec: #Moninec bude v neděli patřit psům! Akce plná soutěží, ukázek a dokonce padne i #rekord! #pes https://t.co/ATqEcs1aBC

Twitter »

Jste zde

7 únor

Funline tour s rádiem Blaník

Těšit se můžete třeba na jednoduchý slalom, ježdění na trati Funline, minisnowpark pro nejmenší, bezplatnou výuku lyžování a snowboardingu, testování lyžařského a snowboardingového vybavení pro děti i dospěláky, focení profesionálními fotografy a tisk fotografií přímo na svahu. Dorazí i nejmladší řidič dakarské rallye Martin Macík a jeho závodní kamion. K tomu všemu zajistí hudební doprovod rádio Blaník a kapela Maxim Turbulenc.

Koncert Maxim Turbulenc

Koncert skupiny Maxim Turbulenc proběhne na závěr dne v 15 h na terase restaurace M2 ve spodní části skiareálu Monínec.
Rádio Blaník

Celá akce je realizována ve spolupráci s rádiem Blaník, jehož moderátoři budou provázet celým dnem a kromě dobré muziky budou připraveny i zábavné soutěže pro veřejnost.

KM Racing kamion

Martin Macík je součástí závodního týmu KM Racing a současně nejmladším řidičem, který nedávno úspěšně absolvoval se svým závodním kamionem náročnou Dakarskou rallye. Martin a jeho závodní kamion dorazí také na Monínec, takže si můžete kamion prohlédnout, nafotit svépomocí či naším profesionálním fotografem, nebo se třeba zůčastnit autogramiády tohoto mladého sympaťáka ze Sedlčan. 

Funline trať Monínec

Funline trať Monínec je novinka umístěna na dojezdu hlavní sjezdovky, takže všichni návštěvníci si mohou zpestřit dojezd ke spodní stanici lanové dráhy. Hlavní doménou ježdění na tratích Funline rozhodně není rychlost a obtížnost triků, ale především zábava pro malé i velké navržená s ohledem na rozdílné zkušenosti a bezpečnost. Zábavné tratě Funline v sobě kombinují prvky mladých olympijských disciplín jako je boardercross či skicross , kdy jednotlivé prvky trati tvoří terénní vlny, klopenky, průjezdové tunely a další zábavné prvky.

Focení a tisk fotografií

V rámci celého dne a jednotlivých stanovišť se bude po skiareálu Monínec pohybovat profesionální fotograf, který bude k dispozici malým i velkým návštěvníkům. Po dohodě se můžete nechat zvěčnit třeba u dakarského kamionu, nebo třeba při průjezdu slalomem či trati Funline. Součástí profesionálního focení pak bude možnost bezplatného tisku vašich fotografií přímo ve stanovém městečku. Současně bude možno všechny fotografie stáhnout po akci na webu Funline.cz

Dětský slalom

Dětský slalom proběhne v areálu lyžařské školy Sport Monínec, který najdete ve spodní části areálu.
V tomto případě nepůjde o závodní disciplínu na čas, ale spíše o zábavu a první zkušenosti pro nejmenší  lyžaře a snowboardisty.

Testování snowboardů  a lyží

Na Monínec dorazí testcentra amerického výrobce lyží K2 a snowboardového vybavení Burton. Můžete si tak bezplatně otestovat kvalitní lyže, lyžařské boty, snowboardy a snowboardové vázání pro děti i dospělé. Profesionální personál vám také rád poradí s výběrem vhodného vybavení.

Burton Riglet Park

Projekt Burton Riglet Park je zaměřen na výuku snowboardingu  pro děti do 3 let, která není běžně v lyžařských a snowboardových školách realizována. Součástí Riglet Parku budou také instruktoři, kteří bezpečnou a zábavnou formou představí nejmenším snowboardistům tento sport. Samozřejmostí bude také možnost bezplatného zapůjčení malých snowboardů vyvinutých speciálně pro Riglet Park.

Bezplatná výuka snowboardingu a lyžování

Ve spolupráci s lyžařskou školou Sport Monínec proběhnou také dva bezplatné výukové bloky, kde se pod vedením profesionálního instruktora lyžování a snowboardingu můžete zdokonalit.  Výuka bude přizpůsobena a určena především dětským zájemcům.

Policie a záchranáři

Součástí programu budou také praktické ukázky práce Policie ČR a záchranářů, kteří budou zábavnou formou předvádět některé činnosti spojené s jejich prací, která je často veřejností nedoceněna.

Časový program dne

10 - 12 h bezplatná výuka snowboardu/lyžování pro děti (lekce č.1)
10 - 12 h slalom pro děti (blok č.1)
13 - 15 h bezplatná výuka snowboardu/lyžování pro děti (lekce č.2)
13 - 15 h slalom pro děti (blok č.2)
14 - 15 h autogramiáda Martina Macíka (nejmladší řidič kamionu dakarské rallye)
15 - 16 h tisk fotografií ve stanovém městečku
15 - 16 h koncert Maxim Turbulenc

V rámci celodenních aktivit se můžete těšit na:

9 - 15 h Burton Riglet Park-bezplatná výuka snowboardingu (děti od 2 do 6 let) a soutěže s moderátory rádia Blaník
9 - 16 h bezplatné testování vybavení od značek K2skis a Burton snowboards, ježdění na trati Funline
10 - 16 h dakarský kamion (prohlídka, focení) a ukázky práce záchranářů a Policie ČR

A kde se bude pohybovat profi fotograf?

10 - 11 h slalom pro děti
11 - 12.30 h výuka snowboardingu/lyžování+Burton Riglet Park
13 - 14 h trať Funline
14 - 15 h autogramiáda Martina Macíka (nejmladší řidič kamionu dakarské rallye)
15 - 16 h koncert Maxim Turbulenc

Fotograf vás vyfotí na vaše přání. Fotografie bude možné vyzvednout ve stanovém městečku mezi 15 a 16 hodinou, nebo následně stáhnout na webu.

Hlavní menu

Kalendář akcí

 • 7 říjen

  Fitness víkend s Lukášem Wolfem

  7. - 9. 10. 2016 Můžete se těšit na 5 lekcí cvičení (funkční trénink, kruhový…

 • 15 říjen

  Chainless race 2016

  Další ročník bikového závodu ve sjezdu bez řetězu je tady! Vice informací o…

 • 26 říjen

  Nejdříve na lyže!

  Zahájení provozu hotelové sjezdovky! U nás můžete lyžovat už od října! Od…