Poslední příspěvky:

Facebook »

Poslední tweety:

areal_moninec: Na #Monínec dorazilo #snowfactory! Letos na sněhu už od 26. 10.! https://t.co/TFitxH9XxU

areal_moninec: #Moninec bude v neděli patřit psům! Akce plná soutěží, ukázek a dokonce padne i #rekord! #pes https://t.co/ATqEcs1aBC

Twitter »

Jste zde

7 únor

Noční maraton Monínec 2014 (18:00)

2. ročník Nočního maratonu Monínec proběhl v pátek 7. února 2014 a výsledky si můžete prohlédnout zde. Obrazové materiály v novince!

Letošní závod naváže na velice úspěšný první ročník, kdy se souboje o ceny v celkové hodnotě 40.000 Kč zúčastnila téměř stovka závodníků všech věkových kategorií, kteří na sjezdovce strávili celých 12 hodin.

Z lyží rovnou na party

I letos očekáváme přes sto odhodlaných závodníků, kteří mohou soutěžit jak v kategorii jednotlivců, tak utvořit i vícečlenné týmy. Principem závodu je co nejčastější projetí měřeného úseku sjezdovky, jejíž délka činí skoro 1300 metrů. Ten, kdo projede tímto úsekem v časovém limitu nejčastěji, vyhrává. V rámci týmů se průjezdy sčítají. Závodu se mohou zúčastnit všichni starší patnácti let (do 18 let pouze se souhlasem rodičů). Pro vítěze jsou znovu připraveny hodnotné ceny. 

Druhý ročník soutěže se oproti loňsku dočká několika zásadních změn a vylepšení. Rozhodli jsme se závod ještě více zatraktivnit, jak pro závodníky samotné, tak pro diváky. Zásadní změnou bude poloviční délka závodu. Protože dvanáct hodin lyžování v extrémních podmínkách, jakými noční mráz a nedostatek spánku jsou, často nutily závodníky sáhnout až na dno svých sil a pro diváky byla tato doba až příliš dlouhá, letos tak bude délka závodu pouze šest hodin. To bude teprve ta opravdová výzva, jestliže loni o výsledku rozhodl jen dřívější průjezd cílem (dva vítězné týmy totiž zaznamenali stejný počet průjezdů tratí), počítáme, že letos budou výsledky ještě vyrovnanější.

Velkého rozšíření se také dočká doprovodný program. Po celou dobu závodu bude na hlavním pódiu diváky bavit profesionální speaker, atmosféru bude dostávat do varu zkušený DJ a diváky jistě potěší netradiční soutěže o ceny. O odpočinek a zábavu bude postaráno v Chill out zone, kde bude možné doplnit energii na jednom z barů, ale také si pořádně zařádit v části zvané Game zone. Divák, tedy letos bude mít stále připravenou nějakou akci a stejně jako závodníci se ani na chvilku nezastaví. Celý tento večer bude završen mohutnou AFTER PARTY, kterou Vás provede live DJ N´zym a DJ Nimand. Čeká Vás plno skvělé hudby, zábavy a mejdan až do rána.  

Registrace bude otevřena pro prvních sto přihlášených závodníků. Startovné je 1000,-Kč za jednotlivce nebo 1500,-Kč za dvoučlenné družstvo. Součástí startovného je celodenní pernamentka na osobu na jakýkoliv den sezóny a občerstvení v průběhu závodu. Kompletní informace o závodu budou od první poloviny prosince k nalezení na www.moninec.cz, www.maraton-moninec.cz nebo události na FB profilu areálu Monínec.

Monínecký maraton se zrodil na zvláště inspirativním místě - v hospůdce Stará promiň

A jak se registrovat na Noční maraton? Je to jednoduché - stačí napsat registrace@maraton-moninec.cz a v textu uvést své jméno a kategorii, ve které budete soutěžit (jednotlivci / dvojice). Poté e-mailem obdržíte s instrukcemi a formulářem, který vyplníte, naskenujete a pošlete zpátky, nebo jej přinesete s sebou na závody. Tak neváhejte a zaregistrujte se ještě dnes!

Možnosti ubytování

 1. Hotel Monínec
 2. Skiapartmány Monínec
 3. Penzion Monínec
 4. Penzion pod Moníncem - 0,2 km od Mon
 5. Chalupa pod Moníncem - 0,3 km od Mon
 6. Pension Dalmo - 4 km od Mon

Propozice Noční maraton 2014 / Multimédia Noční maraton 2014 /  Progress ski maraton Monínec 2013

Hlavní menu

Kalendář akcí

 • 7 říjen

  Fitness víkend s Lukášem Wolfem

  7. - 9. 10. 2016 Můžete se těšit na 5 lekcí cvičení (funkční trénink, kruhový…

 • 15 říjen

  Chainless race 2016

  Další ročník bikového závodu ve sjezdu bez řetězu je tady! Vice informací o…

 • 26 říjen

  Nejdříve na lyže!

  Zahájení provozu hotelové sjezdovky! U nás můžete lyžovat už od října! Od…