Lyžařské výcviky s ubytováním

Prostředí Monínce se samo nabízí k pobytům pro školy, či sportovní kluby!
Neváhejte nás oslovit se svými potřebami, dokážeme se pružně přizpůsobit i specifickým přáním

Proč jet na Monínec?

 • Lokalita v srdci Čech
 • Komfortní vybavení s množstvím prostor pro vyučování
 • Monínec obklopuje krásná příroda oblasti Toulava včetně množství turistických destinací v zimním provozu
 • Ubytování přímo u sjezdovky 
 • Půjčovna Intersport 
 • Rádi pro vaše lektory a děti zajistíme slevu 20 % na půjčení lyžařského vybavení. Kromě lyžování za symbolických 10 Kč na den, je možné při včasné rezervaci získat celý pobyt pro dospělý doprovod zdarma.

Ubytování v penzionu Čertovka

 • Tradiční ubytování v duchu starých časů ve vytápěné chaloupce Čertovka. K dispozici je 10 standardních 3–4 lůžkových pokojů s koupelnou a WC. Součástí je společenská místnost s TV a vybavením také lyžárna, sklad i útulný bar.
 • Strava je podávána v hotelové restauraci.
 • V zimě je ihned v sousedství hotelová sjezdovka s pomou. Osvětlená „velká“ 1 200 m dlouhá sjezdovka je 3–5 minut chůzí. 

Další možnosti ubytování

Kromě penzionu je možné využít ubytování v jiných objektech areálu. Pro náročnější zájemce je k dispozici Hotel Monínec s 2–3 lůžkovými pokoji
a dalšími odpovídajícími službami nebo depandance Nová Jarvorka, která
byla dokončena na podzim roku 2018. Pro méně náročnou, starší mládež,
je k dispozicijeden aparmánový dům (40 lůžek) situovaný ve spodní
části areálu (v sousedství nástupu na čtyřsedačkovou lanovku).


Strava

Strava je přizpůsobena individuálním požadavkům hostů. Nabídka je ovšem široká. Počínaje plným servisem v podobě stravy několikrát denně (plná penze, 2× svačina a pitný režim) až po možnost se stravovat samostatně.

Primárně jsou skupinové zájezdy stravovány v hotelové restauraci. V průběhu celého roku je v provozu také Restaurace M2. Samoobslužná restaurace alpského stylu slouží k rychlému občerstvení návštěvníků areálu.


Školící zázemí

Všechny prostory, potřebné k naplnění vyučovacích osnov, či k rozborům tréninků, jsou v dosahu obou penzionů. Menší kolektivy mohou využít společenskou místnost penzionu, aniž by byly nuceny opustit budovu.
Ostatní prostory (konferenční místnost a malý salónek) jsou umístěny
v hotelu. Velký kongresový sál v budově M2.

Další alternativní využití má také hotelová restaurace, kterou je možné
flexibilně přizpůsobit na menší oddělené boxy.


Sjezdové lyžování

Pro pokročilejší lyžaře je určena velká sjezdovka o délce 1,2 km, jenž je pravidelně upravována dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.

Sjezdovkou zábava nekončí: Multioborové vybavení areálu zaplní volné chvíle mimo sjezdovku a poskytne dětem dostatek kulturního vyžití a zábavy.

Technické parametry

 • Hotelová sjezdovka s vlekem poma dlouhá 170 m je určena především méně zdatným lyžařům a dětem, ideální místo pro 3. a 4. družstvo.
 • Snowpark s vlastním vlekem.
 • Nedílnou součástí areálu je moderní půjčovna a servis, a je proto možné zabezpečit dodávku veškerého lyžařského vybavení i pro větší skupiny.
 • Zábava a relax.
 • V zimním období je většina času soustředěna na aktivity spojené s lyžováním. Zbývá-li čas nebo energie, je možné využít celou řádku nelyžařských aktivit.
 • K odpočinku je možné využít saunu, bazén, vířivku. K aktivnímu odpočinku mini tělocvičnu se stolním tenisem.

Snowfactory

Areál Monínec je od roku 2016 vybavený zařízením Snowfactory. Zařízení umožňuje výrobu sněhu díky speciální zasněžovací technologii.
Technologie zajistí výrobu sněhu již při teplotě do 15 °C. 


Aneta Krejčová
krejcova.aneta@moninec.cz
+420 737 284 125
Ondřej Viktora

Ondřej Viktora
viktora@moninec.cz
+420 776 272 737