Často kladené dotazy

Zasněžování při teplotách nad nulou

Co je to Snowfactory?

Snowfactory je zasněžovací systém, který umožňuje zasněžování do +15 °C. Jedná se o buňku, ve které je chladící systém, který vyrábí drobné krystalky ledu a následně je fouká ven na hromadu.

Je při tomto zasněžování využívaná nějaká chemie?

Ne. Celý proces je závislý pouze na vodě. Buňka (kontejner), ve které proces probíhá funguje jako velice výkonný mrazák, který vodu hluboce zamrazí, až ji zbaví veškeré vlhkosti. Díky tomu vznikne v hromadě vytvořeného sněhu suché prostředí, ve kterém sníh netaje, ale odpařuje se, a tak se sám dál chladí.

Parkoviště u sjezdovky

Nehrozí chaos na přeplněných parkovištích?

Neměl by. Na každém parkovišti jsou v průběhu zimní sezony pracovníci regulující dopravu. Kapacita parkovišť je přes 550 vozidel a je zdarma. I tak vám doporučujeme využít služby spolujízdy.

A co příjezdové cesty? Při vysoké návštěvnosti hrozí zácpy.

Ano, toto riziko zde existuje. V této problematice nám velmi pomáhá PČR. I přesto znovu doporučujeme, i s ohledem na životní prostředí, ke sdílení cesty autem více lyžaři.

Jak máte vyřešenou bezpečnost v areálu a na parkovištích?

Areál je průběžné kontrolován pochůzkami PČR. Parkoviště je navíc monitorováno kamerovým systémem.

Lyžování

Na kterou světovou stranu je nakloněna sjezdovka?

Jedná se o severní svah.

Dají se na místě půjčit lyže a lyžáky?

Ano. Vybavení si ani nemusíte rezervovat, je ho dostatek. V areálu jsou tři půjčovny. Intersport Rent pro všechny příchozí hosty a pak v každé lyžařské škole pouze pro návštěvníky využívající výuku.

Kam si můžu dát lyže, když se půjdu najíst?

Lyže je možné umístit před hotel do stojanů na lyže. A přímo v hotelu najdete "lyžárnu", kde si můžete své lyže uložit. Další stojany jsou také přímo u Restaurace M2.

Když si koupím skipas, můžu ho využívat na všech lanovkách a vlecích v areálu?

Ano, běžný skipas platí pro všechny lanovky kromě pásu na hotelové sjezdovce, ten je určen pouze pro lyžařskou školu.

Nešla by zvýšit rychlost lanovky?

Prioritou je pro nás bezpečnost lyžařů a plynulost provozu. Takže raději ne. Jezdí k nám mnoho malých dětí, které potřebují při nasedání asistenci, a je proto bezpečnější pomalá jízda. Při nepříznivém počasí se čas navyšuje z důvodu očišťování sedaček.

Máte nějaké pravidelné intervaly, kdy zasněžujete?

Zasněžujeme zpravidla v období, kdy není na sjezdovkách žádný lyžař. Ve velmi výjimečných situacích, kdy není žádný přírodní sníh, zasněžujeme i v průběhu dne za přítomnosti lidí na sjezdovce. Zkušenosti hovoří jasně. Návštěvníci jsou ochotni tuto nepříjemnost akceptovat a my jsme díky tomu schopni zajistit dostatek sněhu na sjezdovce.

Dá se ovlivnit kvalita sněhu?

Pro kvalitní sníh a dobře upravenou sjezdovku děláme maximum. Je to velmi důležitý aspekt naší služby. Všeobecně lze říct, že do konce února je sníh skvělý, jakmile se teploty zvedají, může se stát, že je povrch sjezdovky méně kvalitní.

Chci naučit děti lyžovat sám, je pro to Monínec vhodný?

Ideální. Hotelová sjezdovka je pro individuální výuku jako stvořená. Do skiparku pod hotelem smí pouze děti s instruktory.

Chci na Monínec na lyžařský kurz nebo v létě na cyklistický kurz, co proto mohu udělat?

Nejjednodušší je se spojit s recepcí hotelu. Vše ostatní nechte na nás. Napište na e-mail krejcova.aneta@moninec.cz.

Jaké dny je večerní lyžovaní?

Na začátku zimní sezony bývá večerní lyžování možné vždy od úterý do soboty. Po spuštění provozu lanové dráhy funguje každý den v týdnu. V případě uzavření nočního lyžování z důvodu konání závodů nebo jiné akce najdete tyto informace v upozornění na hlavní stránce webu areálu nebo na Facebooku.

Jak fungují tarify „hodiny sezony“?

Tarif 2 a 4 hodiny lze využít od 9 do 16 hodin.

Dá se na Monínci platit kartou?

Ano. Kartou můžete platit v hotelu, v Restauraci M2 a v zimě na pokladně skipasů. U skipasů je však nutné zaplatit zálohu na čipovou kartu - pouze v hotovosti. U Gopass karet je cena 50 Kč. Částka je nevratná. Nejbližší bankomat se nachází v Sedlci u České spořitelny, kde jsou i různé druhy obchodů.

Můžu zaplatit kartou také zálohu na skipas (čipovou kartu)?

Bohužel ne, zálohu na skipas (100 Kč) je potřeba složit v hotovosti.  U Gopass karet je cena 50 Kč a částka lze platit kartou. Částka za Gopass kartu je nevratná. 

Co když nechci platit zálohu 100 Kč za čipovou kartu?

Můžete využít i jednorázovou jízdenku. Tato jízdenka je zpoplatněna částkou ve výši 20 Kč.

Přijímáte poukazy Sodexo Flexipass?

Nepřijímáme žádné poukazy Sodexo.

Máte v areálu dětský koutek?

V areálu je dětská herna Moniště. Můžete zde využít i službu hlídání dětí. 

Je na Monínci nějaké vyžití i pro nelyžaře a malé děti?

Ano. V půjčovně si můžete zapůjčit sáňky a mimo sjezdovky sáňkovat. K dispozici je také dětská herna. Dostatek sportovního vyžití a příjemné relaxace nabízí areál samozřejmě také v létě. Je zde mnoho zajímavých míst k vidění.

Co když si nejsem jistý, zda zvládnu nastoupit na lanovku?

Pokud si nejste jisti svými schopnostmi při nástupu na lanovku, nebo doprovázíte dítě či osobu tělesně postiženou a potřebujete asistenci, požádejte obsluhu.

Co dělat v případě přerušení provozu lanovky?

Technika nás někdy může zradit, pokud bude přerušen provoz lanovky v průběhu otevírací doby, vyčkejte prosím u pokladny na další informace. Musíme nejprve zjistit, jak vážná je porucha a zda je možná rychlá oprava. Pokud nebude možné lanovku opět spustit, zajistíme odpovídající náhradu jízdného, proto si ponechte váš skipas.

Program Gopass

Co je Gopass karta?

Gopass karta je váš osobní identifikátor, díky kterému můžete využívat služeb a výhod v rámci Gopassu. Karta slouží jako nosič jízdenky - skipas.

Ticket Point

Automat na samoobslužný výdej Gopass karty, na níž je nahraná vaše jízdenka, zakoupená online v e-shopu gopass.travel.

Kdy si můžete kartu vyzvednout?

Kdykoliv. Ticket Point funguje 24/7. Doporučujeme vyzvednout si vaší Gopass kartu s nahranou jízdenkou i v odpoledních hodinách, nejlépe den předem, abyste se vyhnuli rannímu zdržení v den výletu.

Kde najdu Ticket Point?

V blízkosti pokladny areálu, přímo naproti prodejny Intersport. Druhý Ticket Point naleznete na parkovišti v horní části areálu u nástupu na vlek kotva. 

Proč si musím GOPASS kartu vyzvednout?

V případě, že jste si koupili jízdenku online, ale neměli jste u sebe vaši registrovanou Gopass kartu, potřebujete si ji vyzvednout v Ticket Pointu, abyste mohli projít turniketem u lanovek.

Více informací ke Gopass kartě naleznete na stránkách gopass.travel

Ubytování

Jak zjistím, zda je termín volný?

Na webu najdete rezervační formulář, kde stačí zvolit požadovanou budovu (hotel, penziony, apartmány), termín pobytu a následně se zobrazí pokoje a nabídky, které jsou v daném období dostupné i aktuální cena. V rámci online rezervace si můžete pokoj okamžitě zarezervovat. Rezervace online je nejrychlejší, nejjednodušší a nejjistější způsob, jak si ubytování rezervovat.

Kde zaparkuji?

Přímo u hotelu najdete parkoviště s 60 místy, u Restaurace M2 (u nástupu na lanovku) je parkoviště pro 550 vozů. Hosté ubytovaní v apartmánech mají vlastní krytá stání. Parkování v Areálu Monínec je zdarma.

Připojím se u vás zdarma na internet?

Ano. Připojíte se v celém areálu, tedy na sjezdovce i ve všech ubytovacích zařízeních - hotel, penziony, apartmány.

Můžu se ubytovat all-inclusive/s plnou penzí/s polopenzí?

Ubytování zahrnuje pouze snídani, ale každý den můžete vybírat z pestrého denního menu za rozumné ceny, nebo si objednat z našeho stálého minutkového jídelníčku. Některé speciální nabídky neboli ubytovací balíčky zahrnují i stravu. 

Jak se ubytovat?

Pojedete po asfaltové silnici okolo Restaurace M2 a sportovního centra směrem nahoru k hotelu do slepé ulice, podjedete přejezdový most sjezdovky. Délka cesty je cca 800 metrů. Na recepci hotelu si vyzvednete klíče od pokoje či apartmánu a vyplníte ubytovací kartu pro hosty. Na základě vyplněné karty recepční zapíše do počítače vaše údaje a vystaví vám účet k zaplacení. V den odjezdu je nutné odevzdat klíče do 11.00 hodin zpět na recepci v hotelu. Pokud je zájem o pozdější odjezd, lze se domluvit na recepci za příplatek 200 Kč, pokud váš pokoj nebude v den odjezdu již zarezervován jinými hosty.

Je možné uvnitř apartmánu kouřit?

Všechna ubytovací zařízení v areálu jsou nekuřácká.

Jak je to s odhlášením? Opravdu se ráno musím vystěhovat v 10.30 hodin?

Běžné odhlašování hostů opravdu probíhá do 10.30 hodin. Pokud je ovšem váš pokoj v daný den volný, je možné se na recepci dohodnout na pozdějším odjezdu. Nebojte se zeptat.

Jsme rodina se třemi dětmi. Můžete nás ubytovat společně, nebo alespoň v sousedních pokojích?

Rodinám s dětmi nabízíme třílůžkové pokoje, kde je možné umístit přistýlky nebo vám nabídneme dva sousední pokoje, které jsou mezi sebou průchozí, takzvané "Family room". Pro ještě větší rodiny jsou tady pak apartmány.

Finance a platby

Dá se na Monínci platit eurem?

V současné době bohužel není možné platit eurem v hotovosti.

Dá se na Monínci platit kartou?

Ano. Kartou můžete platit v hotelu a v zimě na pokladně skipasů. V Restauraci M2 přijímáme bezkontaktní platební karty. Nejbližší bankomat se nachází v Sedlci u České Spořitelny, kde jsou i různé druhy obchodů.

Jaké dáváte slevy?

 Poskytujeme slevy pro děti, seniory a ZTP.

Sportovní vyžití

Je na Monínci nějaké vyžití i pro nelyžaře a malé děti?

Ano. Dostatek sportovního vyžití a příjemné relaxace nabízí areál samozřejmě také v létě. Kromě Aktivity parku Monínec, který je přímo v areálu jsou zde také zajímavá místa k vidění. Informace o turistice v okolí můžete najít na stránkách oblasti Toulava.

Kam můžu dát své kolo?

Přímo v přízemí hotelu je uzamykatelná místnost, kam je možné kolo uschovat. V případě většího množství kol je možné použít i uzamykatelnou garáž penzionu.

Ostatní

Kde si můžu stěžovat?

Stěžovat si můžete přímo na recepci, u provozní (totova@moninec.cz), nebo ředitele areálu (krejciml@moninec.cz).

Můžeme u vás organizovat školní zájezdy/sportovní kurzy/firemní akce?

Ano. Kontaktujte nás na rezervace@moninec.cz a dozvíte se víc o pořádání akcí i množstevních slevách.

Můžu jít do bazénu a do sauny, i když nejsem ubytovaný v hotelu?

Návštěvu bazénu a sauny poskytujeme i pro veřejnost, po předchozí rezervaci na recepci.