Tisíce závodníků na Monínci čeká Predator Race

Tisíce závodníků na Monínci čeká Predator Race, doplněný nově o závod Masakr.

Až okolo 4 000 účastníků očekává Areál Monínec tento víkend na závodech Predator Race, které jsou určeny jak široké veřejnosti, tak zkušeným sportovcům. Všichni budou muset nejen běžet, ale i plavat, prolézat bahnem, zdolávat různé překážky a utkávat se s živými predátory. Nově se bude navíc soutěžit v závodu Predator Race Masakr.

V sobotu 27. května v Areálu Monínec a blízkém okolí proběhnou závody Predat Race Dril a Predator Race Brutal. Dril nabídne 5kilometrovou trať s 20 překážkami a Brutal 10kilometrový závod, kde budou účastníci zdolávat 25 překážek.

Průchod terénem budou přitom znesnadňovat živí predátoři. Každému, komu se nepodaří překážky překonat, bude nucen absolvovat trestný běh. Překážky budou například tvořit malé stěny, plazení se pod ostnatým drátem, obří skluzavka do rybníka Musík nebo nošení břemene. Startovat se bude kvůli zvýšenému zájmu od rána ve vlnách. Celá akce je určena rovněž pro diváky, kteří budou moci u jednotlivých překážek fandit.

Nejobtížnější závod pak bude v neděli, kdy se na Monínci poprvé uskuteční Predator Race Masakr, jenž bude na trati dlouhé 30 kilometrů obsahovat hned 30 různých překážek.

Predator Race Brutal a Predator Race Masakr tvoří zároveň kvalifikačními klání pro mistrovství Evropy v překážkových závodech. Závodníci, kteří úspěšně absolvují všechny tři víkendové závody, dostanou navíc speciální medaili Predator Master Weekend Monínec.

„Vloni se Predator Race konal na Monínci poprvé. Společně s diváky se zde po oba dny vystřídalo více než 2 tisíce závodníků a dalších hostů. Předpokládáme, že letos s k nám najde cestu ještě více těch, kteří se jednoho z běhů buď osobně sami zúčastní, nebo budou aspoň fandit,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

V areálu bude účastníkům závodů a dalším návštěvníkům k dispozici stanové městečko, rozcvičovací zóna i lékařská služba. K dalším místům, kde letos Predator Race ještě proběhne, patří Liberec, Plzeň a Klínovec.