Skanzen
Vysoký Chlumec

V malebném údolí Libíňského potoka ve Vysokém Chlumci se rozkládá přírodní areál stejnojmenného skanzenu. Zavede Vás do prostředí venkova našich předků, seznámí s lidovým stavitelstvím středního Povltaví a umožní Vám nahlédnout do způsobu života a hospodaření na vesnici.

Najdete tu roubené zemědělské usedlosti, hospodářské stavby, špýchary, technické objekty na vodní pohon, kříže, včelíny i holubník. Většina z nich pochází z období od poloviny 18. do 20. století, ale některé „kousky“ jsou podstatně starší. Skanzen Vás provede i černou kuchyní, uvidíte obydlí středního sedláka a budete moci prozkoumat, jak vypadal špýchar zevnitř či jak vlastně fungovala mlýnice. Chloubou skanzenu je unikátní vodní pila, která lidem kdysi umožňovala řezat klády o velkém průměru.

Každoročně se tu také konají tematické výstavy, tradiční Masopust, Den řemesel či Folklorní den, takže o zábavu je tu skutečně postaráno!

od 20 Kč

vstupné

otevírací doba

kdy přijít?


Ceník

Základní Snížené Rodinné
Individuální prohlídky 40 Kč 20 Kč 100 Kč
Skupinové prohlídky 60 Kč 30 Kč 140 Kč

Kontakt

+420 733 371 546 (v sezóně)
+420 318 633 138 (mimo sezónu)
info@muzeum-pribram.cz


Provozní doba

Období Dny Čas
Duben sobota, neděle 9.00–17.00
Květen sobota, neděle 9.00–18.00
Červen – Srpen úterý–neděle 9.00–18.00
Září sobota, neděle 9.00–18.00
Říjen sobota, neděle 9.00–16.00

Poslední prohlídka začíná vždy hodinu před koncem otevírací doby. Skupiny s nejméně 20 osobami po předchozí domluvě i mimo otevírací dobu.


Jak se tam dostat?

Doporučujeme Vám vyrazit autem, nebo na kole, skanzen je od Monínce vzdálený 17 km. Vyrazíte směrem na Jetřichovice okolo Lihovarského rybníka, až dorazíte do města Sedlec-Prčice. Odtamtud se vydejte směrem na Jesenici a až projdete okolo dlouhého rybníka, odbočíte doleva na Vysoký Chlumec. Až minete další dva rybníky Olešný a Vápenický, dojedete do cíle.

Pokud si chcete ušetřit nohy, můžete jet také autobusem z města Sedlec-Prčice.


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

Nabídka ubytování

Balíčky s lyžováním

Běžky
a skialp

Podzimní pohoda

Chci
relax

Dárek pro blízké

Chci poznat okolí