Věž Kotnov a Bechyňská brána

Tato táborská dominanta je viditelná už z dalekého okolí a stejně tak poskytuje krásný pohled i obráceně: z jejího ochozu si můžete vychutnat krajinu i město z ptačí perspektivy. Mimo to se hrad Kotnov pyšní titulem národní kulturní památky a je současně nejstarší architektonickou památkou ve městě.

Psal se rok 1370, když byl poprvé písemně zaznamenán hrad držící stráž nad současným městem Tábor. Vlivem času a několika požárů postupně oslaboval jeho obranný význam. Hrad začal přebírat hospodářskou úlohu, až byl v 10. letech 17. století nakonec přebudován na pivovar.

Nejvýznamnější dochovanou částí hradu je věž Kotnov, která nese jméno po bájném rytíři Kotenovi. K hradní věži se těsně přimyká Bechyňská brána; poslední z městských bran. Na rozdíl od Kotnovské věže, si díky citlivým úpravám architekta Josefa Mockera, zachovala svůj původní, vrcholně gotický, ráz. Její působivé vnitřní prostory Vás mohou seznámit se zdejším způsobem života a prací lidí ve středověku.

Detail místa

Výška věže je 25 metrů
K ochozu věže vede 155 schodů

od 50 Kč

více na www.husitskemuzeum.cz

dostupnost/vstupné

květen–září

ÚT–NE (9–17, poslední prohlídka v 16.30 hodin)

kdy přijít?

Jak se tam dostanete?

Vzdálenost od Monínce je 26 km. Nejlepší způsob dopravy je automobilem nebo na kole. Trasu s popisem cesty najdete na stránce MC6 Tábor Jana Žižky.


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

Nabídka ubytování

Balíčky s lyžováním

Běžky
a skialp

Podzimní pohoda

Chci
relax

Dárek pro blízké

Chci poznat okolí