Vrchotická renesanční tvrz

U delších pobytů nemusíte pořád jen lyžovat. Udělejte si třeba také výlet po okolí nebo příjemnou procházku.

Monínec leží v krásné oblasti Toulava, která se rozkládá na hranici středních a jižních Čech na půli cesty mezi Prahou a Šumavou. Rozprostírá se od Sedlčanska po Bechyňsko, od Mladovožicka po Milevsko a v širokém okolí města Tábor. Hrdě leží mezi zelenými vrchy střídajícími údolí řek a svažujícími se až k blatským mokřinám, mezi městečky a malebnými vískami.

Objevte romantické zříceniny a tvrze na kopcích a skalách nad řekou.


Vrchotická renesanční tvrz

V krajině Českého Meránu, nedaleko města Sedlec-Prčice, se i se svou tvrzí nacházejí Vrchotice. Jestli tu Vrchotická tvrz ležela už za dob vladyky Bohuňka Vrchoty z Vrchotic, díky kterému mají Vrchotice svou první písemnou zmínku, nevíme. Dokonce i jména autorů její současné renesanční podoby, nám dodnes zůstávají skryta.

Vrchotická tvrz

Kromě romantického pohledu na obdélníkovou patrovou budovu Vrchotické tvrze a přiléhající mohutnou čtyřbokou baštu s typickou renesanční střechou a vížkou, doporučujeme navštívit i pár set metrů vzdálený Velký Vrchotický rybník, obklopený lesy a krásnou přírodou.

Jak se tam dostat?

Pěšky nebo autem se po veřejných komunikacích vydejte směrem na Jetřichovice a poté na Vrchotice, cesta je dlouhá 4,5 km.


veřejně nedostupná

dostupnost/vstupné

celý rok

kdy přijít?

Kontakt:

+420 602 666 994
forest-fish@seznam.cz