Od pátku jsme v provozu každý den!

Hlavní sjezdovka Areálu Monínec bude od pátku 9. prosince v provozu každý den. Doposud se zde lyžovalo od pátku do neděle a v rámci večerního lyžování od úterý do soboty.

„Zvyšující se zájem o lyžování na Monínci a příznivé podmínky pro výrobu nového sněhu jsou hlavními důvody, proč začínáme ostrý provoz už tak brzy. Současně s tím předpokládám, že se u nás bude moci lyžovat do velikonočních svátků, tedy do poloviny do dubna“.
vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec

Technologie zasněžování Snowfactory na Monínci umožnila, že se v areálu mohli první lyžaři svézt již od středy 26. října, kdy byla spuštěna Hotelová sjezdovka. Od čtvrtka 17. listopadu pak byla spuštěna i hlavní lanovka a horní kotva s tím, že lyžaři doposud využívali především horní část sjezdovky a ve spodní se jezdilo na sněhovém pruhu, jenž ústí u restaurace M2 a dolní stanice lanovky. Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a Funline trať. Denní lyžování je v areálu od 9.00 do 16.00 hodin a večerní od 18.00 do 21.00 hodin.

Nová technologie zasněžování Snowfactory, kterou je Areál Monínec od letošního roku vybaven, je založena na klasickém chladícím principu. Celý proces výroby sněhu se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh, který uvedená technologie vyrábí, je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky s teplotou -5 °C. Vzhledem k této nízké teplotě vytváří vlastní chlazení a taje velmi pomalu. Výsledný sníh se řadí do kvality firn: sníh, jehož vločky již prošly kompletní krystalickou přeměnou v drobná ledové zrna. Vedle dvou stacionárních má Areál Monínec k dispozici také jeden mobilní modul Snowfactory, jenž bude možné poskytnout dalším zájemcům o výrobu sněhu – například pro různé závody, předváděcí akce apod.