Sjezdovky

Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec.

Přehled sjezdovek na Monínci

Velká sjezdovka

1200 m

Horní kotva

600 m

Hotelová sjezdovka

170 m

Obtížnost: červeno-modrá

Typ vleku: čtyřsedačková lanovka

Večerní lyžování: ano

Obtížnost: červená

Typ vleku: kotva

Večerní lyžování: ano

Obtížnost: modrá

Typ vleku: poma

Večerní lyžování: ne

Školní skiparky

Školní skipark umístěný po levé straně od lanové dráhy s 100 m pohyblivým kobercem a 200 m dlouhým vlekem poma je určen pro výuku dospělých i dětí lyžařskou školou Monínec.

V rámci skiparku je také budova s pohodlným zázemím pro klienty lyžařské školy. Nechybí tu vlastní půjčovna vybavení a prodej skipasů.

Druhý školní skipark je nahoře u Hotelu Monínec, přímo pod Novou Javorkou a je rovněž určený pouze klientům lyžařské školy.

Půjčovny vybavení

V areálu jsou tři půjčovny vybavení. Každá z lyžařských škol má vlastní půjčovnu a jedna je určená pro veřejnost. Hlavní půjčovna v budově M2 je Intersport Rent a kromě půjčení vybavení nabízí také servis nejvyšší kvality. Najdete tu také testcentrum lyží Atomic a Salomon.

Parkování v areálu je ZDARMA na parkovišti s kapacitou 550 míst.

Večerní lyžování (18:00 – 21:00)

Každý, kdo zažil večerní lyžování na Monínci, si tuto parádní lyžovačku po práci dopřává stále častěji. Na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a na výborně upravené trati se lyžuje od 18 do 21 hod. Není nic lepšího než si po náročném dni trochu zasportovat, pak si sednout do příjemně vytopené restaurace M2 a malým gáblíkem zakončit den.

Upozornění: Večerní lyžování probíhá pouze na hlavní sjezdovce!