Monínecké sjezdovky

Skipasy v prodeji na gopass.travel

Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Vysoký komfort lyžování zajišťuje čtyřsedačková lanovka, která lyžaře vyveze až na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky. Monínec je proto ideálním místem pro lyžování nedaleko Prahy. Lyžařská škola nabízí výuku dospělým i dětem na školní sjezdovce s pohyblivým kobercem dlouhým 93 metrů. Samozřejmostí je absolutní zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu. Díky nejmodernějšímu zasněžování je místní svah ideální pro lyžování i v době, kdy jinde už vytáhli kola.

Přehled sjezdovek na Monínci

Velká sjezdovka Monínec

Velká sjezdovka

1 200 m

Obtížnost: červeno-modrá
Typ vleku: čtyřsedačková lanovka
Večerní lyžování: ano
Lyžařská sjezdovka Monínec

Horní kotva

600 m

Obtížnost: červená
Typ vleku: kotva
Večerní lyžování: ano

lyžařská sjezdovka Monínec

Hotelová sjezdovka

170 m

Obtížnost: modrá
Typ vleku: poma
Večerní lyžování: ne

Virtuální prohlídka areálu

Podívejte se na Monínec.

Velká sjezdovka

Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami.

Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva.

Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.


Hotelová sjezdovka

Méně zdatným lyžařům, dětem i všem, kteří nemají chuť nebo čas vyzkoušet velkou jezdovku je určena hotelová sjezdovka dlouhá 170 m s vlekem poma. Na hotelové sjezdovce najdete také skipark patřící k Lyžařské škole Monínec.


Upozornění: Hotelová sjezdovka není osvětlena!


Večerní lyžování (18.00–21.00)

Každý, kdo zažil večerní lyžování na Monínci, si tuto parádní lyžovačku po práci dopřává stále častěji. Na jedné z nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a na výborně upravené trati se lyžuje od 18 do 21 hodin.

Není nic lepšího než si po náročném dni trochu zasportovat, sednout si do příjemně vytopené Restaurace M2 a malým gáblíkem zakončit den.

Upozornění: Večerní lyžování probíhá pouze na hlavní sjezdovce


Výuka lyžování a školní skiparky

Školní skipark umístěný po levé straně od lanové dráhy s 100 m pohyblivým kobercem a 200 m dlouhým vlekem Poma je určen pro výuku dospělých i dětí lyžařskou školou Monínec. 

V rámci skiparku je také budova s pohodlným zázemím pro klienty lyžařské školy. Nechybí tu vlastní půjčovna vybavení a prodej skipasů.

Druhý školní skipark je u Hotelu Monínec, přímo pod Novou Javorkou a je rovněž určený pouze klientům lyžařské školy.


Půjčovny vybavení

V areálu jsou tři půjčovny vybavení. Každá z lyžařských škol má vlastní půjčovnu, která je určena pouze pro klienty lyžařské školy.

Hlavní půjčovna Intersport Rent pro veřejnost je v budově M2 a kromě půjčení vybavení nabízí také servis nejvyšší kvality. Najdete tu také testcentrum lyží Atomic a Salomon. 


Další nabídka plná zážitků a odpočinku

Vánoce na Monínci

Nabídka ubytování

Balíčky s lyžováním

Běžky
a skialp

Podzimní pohoda

Chci
relax

Dárek pro blízké

Chci poznat okolí