Monínec patří psům

Monínec bude opět patřit psům, knize Rok s retrívrem a pokusu o další rekord.

Neděle 18. června bude v Areál Monínec patřit jak psím soutěžním disciplínám, výstavě všech plemen a ukázkám tance se čtyřnohými miláčky, tak křestu nové knihy Veroniky Souralové a Dana Materny Rok s retrívrem. Odpoledne Monínec patří psům vyvrcholí pokusem o další rekord - kolik psů se vejde na sníh, který organizátoři vytvoří na hlavní monínecké sjezdovce. 

Monínec bude opět patřit psům, knize Rok s retrívrem a pokusu o další rekord (Monínec – 12. června 2017) Neděle 18. června bude v Areál Monínec patřit jak psím soutěžním disciplínám, výstavě všech plemen a ukázkám tance se čtyřnohými miláčky, tak křestu nové knihy Veroniky Souralové a Dana Materny Rok s retrívrem. Odpoledne Monínec patří psům vyvrcholí pokusem o další rekord - kolik psů se vejde na sníh, který organizátoři vytvoří na hlavní monínecké sjezdovce.

Chůze po lavici, chytání piškotů či aport z vody bude tvořit disciplíny, které v Areálu Monínec odstartují nedělní odpoledne ve 13.00 hodin. Ty doplní například stezka odvahy, jízda v kolečku a skok skrz obruč. Každý ze psů, který úspěšně zvládne všech devět disciplín, bude moci poté dostat na stánku Rupert.cz odměnu v podobě dárku. Následovat bude křest knihy Veroniky Souralové a Dana Materny Rok s retrívrem. Publikace vydavatelství CPress vypráví o dobrodružstvích psí smečky zlatých retrívrů Ruperta, Tedíka a Olivera, která zažívá společně s klukem Kryštofem různá dobrodružství a rošťárny. Kniha, která obsahuje snímky respektovaného fotografa Dana Materny, volně navazuje na předchozí titul Já, zlatý retrívr. U křtu knihy budou osobně přítomni jak hlavní hrdina, opravdový kluk Kryštof, tak i samotný pes Rupert, jehož jméno bylo také inspirací pro zrod nového titulu.

Díky nové zasněžovací technologii Snowfactory lze na Monínci vyrábět sníh i při vyšších teplotách. To umožní, aby se všichni psi, kteří se ten den do areálu sjedou, mohli shromáždit právě na místní sjezdovce a zkusit, jak si lze na sněhu pohrát a zaskotačit také v průběhu června. Na regulérnost pokusu o nový psí rekord bude dohlížet pelhřimovská agentura Dobrý den. Vloni se soutěžilo o to, kolik miláčků si na sebe nechá navléci tričko, které bude vyrobeno pouze pro akci Monínec patří psům. Na dosažení rekordu bude opět dohlížet pelhřimovská agentura Dobrý den, která domácí rekordy registruje a současně vydává Českou knihu rekordů. Roky předtím se zase soutěžilo v tom, kolik psů se vejde i s pány na nové molo místního blízkého Pilského rybníka nebo jaký nejvyšší počet psích štamgastů obsadí jednu z restaurací areálu.

Program Monínec patří psům představí prostřednictvím instruktorky Petry Štolové obedience - ukázky psí poslušnosti a prostřednictvím Barbory Petržílkové tanec se psem. Tento sport spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede dopředu připravenou sérii cviků v rytmu zvolené hudby. Během odpoledne proběhne také přehlídka všech zúčastněných psů v rámci programu „Dítě a pes“. Majitelé se budou moci navíc spolu se svými psi rovněž zdarma svézt na lanovce moníneckého areálu.

Monínec patří psům – program

  • Disciplíny psa Ruperta
  • Křest knihy "Rok s retrívrem"
  • Losování vstupenek
  • Rekord - počet psů v létě na sněhu
  • Ukázky - Petra Štolová - obedience a Barbora Petržílková - dogdancing
  • Výstava psů všech plemen "Dítě a pes"
  • Jízda se psem na lanovce

Soutěžní disciplíny psa Ruperta: Aport rohlíku, Chytání piškotů, Agility - slalom a překážky, Skok skrz obruč, Stezka odvahy, Chůze po lavici, Jízda v kolečku, Aport z vody, Číšník se psem na vodítku