Muzeum Vítek z Prčice

Monínec leží v krásné oblasti Toulava, která se rozkládá na hranici středních a jižních Čech na půli cesty mezi Prahou a Šumavou. Rozprostírá se od Sedlčanska po Bechyňsko, od Mladovožicka po Milevsko a v širokém okolí města Tábor. Hrdě leží mezi zelenými vrchy střídajícími údolí řek a svažujícími se až k blatským mokřinám, mezi městečky a malebnými vískami.

Objevte romantické zříceniny a tvrze na kopcích a skalách nad řekou.


Muzeum Vítek z Prčice

Nejslavnější šlechtický rod, nový hrad a pivovarnictví. Na první „přečtení“ zdá se být tato kombinace trochu zvláštní. Opak je ale pravdou, vše se totiž pojí v Muzeu Vítek z Prčice v Sedlci-Prčici.

V době středověku patřil český stát mezi nejsilnější země Evropy. Po boku českých králů v těch dobách vždy stáli jako první rod v zemi mocní Vítkovci, jejichž zakladatel pocházel právě z Prčice.

Vítek z Prčice

Už odjakživa šlo šlechtické hodování ruku v ruce s dobrým mokem.

Při návštěvě muzea tak můžete nahlédnout nejen do života nejmocnějšího českého šlechtického rodu, ale i do tajů a historie pivovarnictví. Pivo Vítek z Prčice tu vaří podle starých receptur, takže žádná „várka“ nemá úplně stejnou chuť. A můžete se zúčastnit i pivovarských soutěží nebo pravých Vítkovských hodů.

Jak se tam dostat?

Muzeum je z Monínce vzdáleno 5 km. Vydejte se směrem na Jetřichovice a pokračujte do města Sedlec-Prčice.